PAJORAMA - Nowy wymiar wirtualnego zwiedzania
PAJORAMA - Nowy wymiar wirtualnego zwiedzania
Kontakt: Jurek Pajor jurek@pajorama.eu 510 238 958
© PAJORAMA wszelkie prawa zastrzeżone!
Projekt realizowany na zlecenie Parafii Bazyliki Mariackiej w Krakowie składa się z:
- 12 gigapanoram sferycznych o rozdzielczości 1 gigapiksela, w technologii HDR
-9 fotografii gigapikselowych o rozdzielczościach od 1 do 7 gigapikseli.
Fotografia fasady bazyliki z tarasu w Sukiennicach była wykonana w listopadzie 2010r, powstała z połączenia ponad 600 zdjęć, i przy rozdzielczości 7 gigapikseli, do tej pory jest to największa fotografia gigapikselowa architektury wykonana w Polsce.
Fotografia ołtarza otwartego o rozdzielczości 4,5 miliarda pikseli była wykonana w listopadzie 2012r. i do tej pory jest to bezprecedensowa realizacja tego typu na świecie. Pozostałe panoramy we wrześniu 2011r. i czerwcu 2012r.
Sesje fotograficzne odbywały się w świetle zastanym w czasie ogólnodostępnym dla zwiedzających.
Piksele mają znaczenie!
Większość wykonawców spacerów wirtualnych tworzy panoramy łącząc 4-6 zdjęć wykonanych superszerokokątnym obiektywem typu „rybie oko”, co daje rozdzielczość maksymalnie 60 000 000 pikseli na panoramę, często przy maksymalnym zbliżeniu obraz staje się nieostry i oglądający nie ma możliwości zobaczenia istotnych detali.
U mnie standard to gigapanorama uzyskana z połączenia 71 zdjęć wykonanych aparatem z pełnoklatkową matrycą 21 000 000 pikseli co daje wynikową rozdzielczość ponad 1 000 000 000 pikseli na panoramę, czyli ok. 16 razy większą, przy zachowaniu poprawności obrazu przy maksymalnym zbliżeniu. Prezentowana powyżej panorama powstała z połączenia 71 zdjęć wykonanych w technologii HDR, czyli w sumie 213 zdjęć, co sprawia że przybliżając dowolny fragment uzyskujemy możliwość dokładnego obejrzenia każdego detalu tego ciekawego wnętrza!
O mnie
Fotografię znam od podszewki, podczas mojej ponad 30-letniej działalności fotografowałem śluby, architekturę, reportaż, sam wywoływałem swoje zdjęcia cz-b
i kolor pod powiększalnikiem, przez kilkanaście lat byłem kierownikiem wiodącego laboratorium fotograficznego na Śląsku.
Wspólpracuję z firmami organizującymi eventy oraz konferenncje - portfolio: https://www.flickr.com/photos/pajorama/albums, wykonuję fotografię reklamową,
m. in. dla Fiat Auto Poland: https://www.flickr.com/photos/pajorama/albums/72157673816419143
Od 10 lat pasjonuję się i zgłębiam tajniki fotografii panoramicznej i mam w tym spore sukcesy, m. in. pokonując 800 fotografów z całego świata, w 2012r. zostałem panoramicznym fotografem roku: http://www.kolor.com/2012/05/22/photo-contest-announcing-kolor-panobook-2012-winners/
Wykonałem prawdopodobnie najlepszą panoramiczną prezentację kościoła na świecie - zobacz poniżej. Wszystkie realizacje wykonuję z niezwykłą perfekcyjną starannością i pasją, na najwyższym poziomie i po bardzo konkurencyjnych cenach.
Wszystkie moje nowe realizacje w pełni działają na urządzeniach mobilnych z Androidem, iPhone i iPad, Windows Phone.
Zastosowanie pluginu „GYRO” pozwala na zmianę pole widzenia zgodnie ze zmianą położenia urządzenia. Przy zastosowaniu okularów VR można poruszać się w świecie wirtualnej rzeczywistości.
Ekskluzywny Hotel MODUS w Łaziskach Górnych
Kolejny spektakularny projekt w moim wykonaniu.
12 gigapanoram sferycznych połączonych w spacer wirtualny.
Dwa dni sesji zdjęciowych, ponad 3000 wykonanych zdjęć i kilka tygodni pracy przy tworzeniu prezentacji.
Wystawa była wydarzeniem bez precedensu, ponad 60 rzeźb najwybitniejszych współczesnych polskich artystów można było podziwiać w plenerach i wnętrzach malborskiego zamku, w konfiguracji, która nigdy więcej się nie powtórzy.
Wystawa została zdemontowana w drugiej połowie września, tymczasem w wirtualnej przestrzeni można ją dalej podziwiać i to z detalami jakbyśmy byli na miejscu, dzięki gigapanoramicznej rozdzielczości właściwej dla PAJORAMY!
Tutaj wspaniała zabytkowa architektura, wraz z bogatym i artystycznym wystrojem wnętrz, doskonale koresponduje z najnowszą technologią panoramicznego obrazowania gigapikselowego, oferującą możliwości tworzenia perfekcyjnych sferycznych fotografii (360x180°)
z możliwością przybliżania obrazu w stopniu pozwalającym dostrzec najdrobniejsze szczegóły, nawet te nie widoczne gołym okiem w realu!
Wirtualna przestrzeń Collegium Novum jest także dostępna po zeskanowania znajdującego się obok kodu QR.
Prezentacja działa na większości urządzeń mobilnych z systemem iOS (iPad, iPhone) i Android.
Spacer wirtualny od dnia premiery cieszy się ogromną popularnością i jest bardzo wysoko oceniany ze względu na perfekcyjną jakość panoram.
Miło mi donieść że moja działalność po raz kolejny została doceniona i zostałem wybrany do zrealizowania spaceru wirtualnego po Collegium Novum.
Prezentacja powstała z okazji obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej celem jest ukazanie wnętrz głównego, reprezentacyjnego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego część pomieszczeń jest zazwyczaj niedostępna dla zwiedzających.
Gigapanorama startowa wykonana z dachu siedziby księży pallotynów, rozdzielczość 4,5 miliarda pikseli. W dole panoramy moja skromna osoba trzymająca statyw:)
Gigapanoramy fasady Bazyliki św Piotra i Placu św Piotra, wnętrza kościoła SS. Salvatore in Onda oraz Muzeum Pallotiego, rozdzielczość 1 miliard pikseli.